konferencje-linkedin-wideo-meeting

Użytkownicy LinkedIn mogą teraz spotykać się praktycznie bez wychodzenia z aplikacji.

W swoim ostatnim oświadczeniu LinkedIn wyjaśnia w jaki sposób – wideokonferencje LinkedIn.

W ogłoszeniu LinkedIn wyjaśnia, co natywne wiadomości wideo mogą zrobić dla użytkowników:

„Od wstępnego poszukiwania pracy do rozmowy 1:1, chcieliśmy zwiększyć produktywność naszych członków od początku do końca, jednocześnie zapewniając im bezpieczeństwo.

Dodając wideokonferencje jako część obsługi wiadomości, członkowie mogą łączyć się wirtualnie, zachowując kontekst ich istniejącej rozmowy.

Teraz członkowie mogą łatwo planować bezpłatne spotkania wideo w swojej sieci bez konieczności pobierania klienta lub rejestrowania się w jakiejkolwiek usłudze”. – searchenginejournal.com

Jak rozpocząć wideokonferencje LinkedIn?

Dostęp do nowej funkcji spotkań wideo LinkedIn można uzyskać z dowolnego okna czatu, dotykając przycisku „Utwórz spotkanie wideo”. LinkedIn domyślnie korzysta z natywnej opcji wideokonferencji, chociaż użytkownicy mogą nadal wybrać inną usługę, jeśli wolą. Czasami LinkedIn może poprosić Cię o rozpoczęcie spotkania wideo, jeśli wykryje, że rozmowa zmierza w tym kierunku.

obrazekkkk

W jaki sposób działają meetingi konferencyjne w LinkedIn?

Natywne wideokonferencje są obsługiwane przez usługi Azure Communication Services, które są oparte na tej samej technologii, która obsługuje Microsoft Teams.

LinkedIn stworzył wideokonferencje jako zupełnie nową usługę i wygląda na to, że firma ma co do tego wielkie plany na przyszłość.

Kilka funkcji planowanych w przyszłych aktualizacjach to:

Integracja kalendarza, dzięki której zaplanowane spotkanie wysyła wiadomość e-mail z ICS do obu stron
Zezwalanie na czat wiadomości podczas rozmowy wideo
Udostępnianie ekranu i wirtualne tła

Na razie funkcja jest ograniczona do podstawowych rozmów wideo jeden do jednego, choć jest to znaczący krok w stosunku do tego, co było dostępne wcześniej.

Interesujące jest, że sieć społecznościowa, która specjalizuje się w łączeniu profesjonalistów, pozostaje tak daleko w tyle, jeśli chodzi o rozmowy wideo, biorąc pod uwagę, jak stała się integralną częścią miejsca pracy w ciągu ostatniego roku.

 

LinkedIn chciał wysyłać użytkowników do innych serwisów, ale teraz inwestuje we własne. Z Microsoftem za tym stoi duży potencjał na przyszłość wideorozmów na LinkedIn.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *